Fixed Block Content (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: ID
hu: Azonosító

en: Other
hu: Egyéb

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Block type
hu: Blokktípus

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Output the block in this view mode.
hu: Blokk létrehozása ebben a nézetmódban.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
hu: Még nincs egy blokktípus sem létrehozva. Ez a <a href=":url">blokktípus létrehozása</a> oldalon lehetséges.
