Fixed Block Content (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Disabled
ar: معطل

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Other
ar: آخر

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
