Fixed Block Content (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Options
ja: オプション

en: Always
ja: 必須

en: Other
ja: その他

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: Block type
ja: ブロックタイプ

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Output the block in this view mode.
ja: この表示モードでブロックを出力します。

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
ja: ブロックタイプをまだ作成していません。新しいブロックタイプを追加するには<a href=":url">ブロックタイプ作成ページ</a>を利用してください。
