Fixed Block Content (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Options
pt: Opções

en: Always
pt: Sempre

en: Other
pt: Outros

en: Block description
pt: Descrição do bloco

en: Block type
pt: Tipo de bloco

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Output the block in this view mode.
pt: Mostrar o bloco nesse modo de exibição.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
pt: Você ainda não criou nenhum tipo de bloco. Acesse a <a href=":url">página de criação de tipo de bloco</a> para incluir um novo tipo de bloco.
