Fixed text link formatter (8.x-1.8) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: Link text
pt: Texto do link

en: Link class
pt: Classe do link

en: Trim link text length
pt: Limitar comprimento do texto de link

en: URL only
pt: Somente URL

en: Show URL as plain text
pt: Mostrar URL como texto puro

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Add rel="@rel"
pt: Adicionar rel="@rel"

en: Link format settings
pt: Configurações de formato de link
