Flag (5.0.2) - en to th translation catalogue (21 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Messages
th: ข้อความ

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Current user
th: ผู้ใช้ปัจจุบัน

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: View mode
th: โหมดของวิว
