Flag (5.0.3) - en to oc translation catalogue (33 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Update
oc: Metre a jorn

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: By
oc: Per

en: Flag
oc: Senhalar un contengut

en: Messages
oc: Messatges

en: Entity
oc: Entitat

en: Bookmark
oc: Marcapagina

en: Reverse
oc: Inversat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Exposed
oc: Expausat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
