Flag (5.0.3) - en to pl translation catalogue (73 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Update
pl: Aktualizuj

en: User
pl: Użytkownik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: By
pl: Przez

en: Flag
pl: Flaga

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Entity
pl: Encja

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Link type
pl: Typ odnośnika

en: Scope
pl: Zasięg

en: Reverse
pl: Odwróć

en: flag
pl: flaga

en: Any user
pl: Dowolny użytkownik

en: Global
pl: Globalne

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Flags
pl: Flagi

en: Normal link
pl: Zwykły odnośnik

en: To learn about the various ways to use flags, please check out the <a href="@handbook-url">Flag module handbook</a>.
pl: Sprawdź <a href="@handbook-url">podręcznik modułu Flag</a>, by nauczyć się obsługi różnych metod użycia flag.

en: Flag name
pl: Nazwa flagi

en: Flag link text
pl: Tekst odnośnika flagi

en: Flag link description
pl: Opis odnośnika flagi

en: Flagged message
pl: Wiadomość oflagowania

en: Unflag link text
pl: Tekst odnośnika usuwania flagi

en: Unflag link description
pl: Opis odnośnika usuwania flagi

en: Unflagged message
pl: Wiadomość usuwania flagi

en: Flag actions
pl: Akcje flag

en: Not flagged
pl: Nie oflagowano

en: Current user
pl: Aktualny użytkownik

en: Include only flagged content
pl: Dołącz tylko oflagowaną zawartość

en: No flags
pl: Brak flag

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Flag access
pl: Dostęp do flag

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Exposed
pl: Udostępniony

en: Tokens related to flag data.
pl: Wzorzec powiązany z danymi flagi.

en: The flag machine-readable name.
pl: Nazwa wewnętrzna flagi.

en: Flag title
pl: Tytuł flagi

en: The human-readable flag title.
pl: Przyjazny dla użytkownika tytuł flagi.

en: Flag action
pl: Akcja flagi

en: Flag count
pl: Licznik flag

en: @flag flag count
pl: Licznik flag @flag

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: @flag flag link
pl: Odnośnik flagowania @flag

en: @entity_label flag
pl: @entity_label flaga

en: Add flag
pl: Dodaj flagę

en: Display in contextual links
pl: Wyświetlanie w odnośnikach kontekstowych

en: Flaggings
pl: Oflagowania

en: Flagging date
pl: Data oflagowania

en: Flag entity URL
pl: URL encji flagi

en: Flag entity title
pl: Tytuł encji flagi

en: Flag entity type
pl: Rodzaj encji flagi

en: Flag entity ID
pl: ID encji flagi

en: Flag this item
pl: Oflaguj ten element

en: Unflag this item
pl: Odflaguj ten element

en: Display link as field
pl: Wyświetl odnośnik jako pole
