Flag (5.0.0) - en to kn translation catalogue (28 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Bookmark
kn: ಬುಕ್‍ಮಾರ್ಕ್

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Flagged
kn: ಗುರುತುಹಾಕಲಾದ

en: Flags
kn: ವೇಗ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Personal
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ
