Flag (8.x-4.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Update
tr: Güncelle

en: User
tr: Kullanıcı

en: Continue
tr: Devam et

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Session ID
tr: Oturum ID

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: By
tr: Yazar:

en: Flag
tr: İşaretle

en: Messages
tr: İletiler

en: Entity
tr: Nesne

en: flag
tr: işaret

en: Global
tr: Genel

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Unflag
tr: İşareti kaldır

en: Flags
tr: İşaretler (Flags)

en: Normal link
tr: Normal bağlantı

en: Flag name
tr: Adı işaretle

en: Flag actions
tr: Eylemleri işaretle

en: The current count total for this flag.
tr: Bu işaretin (flag) şu anki toplam adedi.

en: Total flag count for flag @flag
tr: @flag işaretinin toplam işaretlenme sayısı

en: Flag link
tr: İşaret (flag) bağlantısı

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: Show on form
tr: Formda göster

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Exposed
tr: Gösterilen

en: Flag title
tr: Başlığı işaretle

en: The human-readable flag title.
tr: Kullanıcıya gösterilen işaret başlığı.

en: Flag action
tr: Eylem işaretle

en: Flag count
tr: Sayıyı işaretle

en: @flag flag count
tr: @flag işaret sayısı

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: @flag flag link
tr: @flag işaret bağlantısı

en: Flag/unflag link for @flag
tr: @flag için işaretle/kaldır bağlantısı

en: @entity_label flag
tr: @entity_label işareti

en: Add flag
tr: İşaret ekle
