Flag (8.x-4.0-beta2) - en to ur translation catalogue (29 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Update
ur: تجدید

en: User
ur: صارف

en: Page
ur: صفحہ

en: Roles
ur: رولز

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: « First
ur: » ابتدائی

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
