Flag (8.x-4.0-beta3) - en to fi translation catalogue (73 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Action
fi: Toiminto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Update
fi: Päivitys

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Display options
fi: Näyttöasetukset

en: Ops
fi: Toiminnot

en: Flag
fi: Lippu

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Messages
fi: Viestit

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Bookmark
fi: Kirjanmerkki

en: Scope
fi: Kohde

en: flag
fi: lippu

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Apply
fi: Käytä

en: Any user
fi: Kaikki käyttäjät

en: Global
fi: Yleinen

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Flagged
fi: Liputettu

en: Flags
fi: Liput

en: To learn about the various ways to use flags, please check out the <a href="@handbook-url">Flag module handbook</a>.
fi: Lisätietoa kuinka flags -moduulia käytetään löytyy sivulta <a href="@handbook-url">Flag moduulin käsikirja</a>.

en: Flag actions
fi: Lippujen toiminnot

en: Flag link
fi: Merkintälinkki

en: Display flag/unflag link.
fi: Näytä lippu/poista lippu linkki.

en: The number of times a piece of content is flagged by any user.
fi: Kaikkien käyttäjien liputuslukumäärä liittyen johonkin sisältöön.

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Exposed
fi: Näytetään käyttäjille

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: View mode
fi: Näyttötila

en: This page lists all the <em>flags</em> that are currently defined on this system.
fi: Sivu sisältää kaikki tällä hetkellä määritellyt <em>liput</em>.

en: Master
fi: Isäntä

en: Add flag
fi: Lisää lippu

en: Time last flagged
fi: Viimeisin liputusajankohta

en: The time a piece of content was most recently flagged by any user.
fi: Ajankohta jolloin jokin sisältö on viimeksi liputettu jonkun käyttäjän toimesta.

en: Flagging
fi: Liputus

en: Create customized flags that users can set on entities.
fi: Lisää lippuja joita käyttäjät voivat asettaa sisällölle.

en: Provides an example bookmark flag and supporting views.
fi: Esimerkki kirjanmerkkilippu ja sitä tukevat näkymät.

en: A boolean field to show whether the flag is set or not.
fi: Totuusarvokenttä joka näyttää onko lippu asetettu vai ei.

en: Sort by whether entities have or have not been flagged.
fi: Järjestä sen mukaan onko liputettu vai ei

en: New page
fi: Uusi sivu
