Flag for Someone Else (1.0.1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Search
pt: Buscar

en: User
pt: Usuário

en: Configuration
pt: Configurações

en: About
pt: Sobre

en: Notify user of new account
pt: Notificar o usuário sobre a sua nova conta

en: Uses
pt: Usos

en: New user
pt: Novo usuário

en: Dialog
pt: Diálogo

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
pt: Vários caracteres especiais são permitidos, incluindo espaço, ponto (.), hífen (-), apóstrofo ('), sublinhado (_) e o sinal @.

en: Search by username or email address
pt: Pesquisar por nome de usuário ou endereço de e-mail
