Flag for Someone Else (1.0.1) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: Search
da: Søg

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Configuration
da: Indstillinger

en: About
da: Om

en: Flags
da: Flag

en: Notify user of new account
da: Påmind bruger om ny konto

en: Uses
da: Bruger

en: Flag link text
da: Flag link-tekst

en: Flag confirmation message
da: Bekræftelsesmeddelelse

en: Message displayed if the user has clicked the "flag this" link and confirmation is required. Usually presented in the form of a question such as, "Are you sure you want to flag this content?"
da: Meddelelse som vises hvis brugeren har klikket på linket "flag dette" og bekræftelse er påkrævet. Vises typisk i form at et spørgsmål, som f.eks. "Er du sikker på du ønsker at flage dette indhold?".

en: New page
da: Ny side

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
da: Adskillige specialtegn er tilladt, herunder mellemrum, punktum (.), bindestreg (-), apostrof ('), lav bindestreg (_) samt snabel-a (@).
