Flag for Someone Else (1.0.1) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Username
ja: ユーザー名

en: Search
ja: 検索

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Configuration
ja: 環境設定

en: About
ja: アバウト

en: Notify user of new account
ja: 新規アカウントをユーザーへ通知する

en: Uses
ja: 機能

en: New user
ja: 新しいユーザー

en: Generate password
ja: パスワードを生成

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ja: いくつかの特殊文字は利用可能です。その中には空白、ピリオド ( . )、ハイフン ( - )、引用符 ( ' )、アンダースコア ( _ )、 @ 記号が含まれます。

en: Search by username or email address
ja: ユーザー名またはメールアドレスで検索
