Flag Lists (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (50 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Revisions
it: Revisioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Entity
it: Entità

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Apply
it: Applica

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Flags
it: Contrassegni

en: Bundles
it: Bundle

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Sid
it: SID

en: The entity type.
it: Il tipo di entità.

en: Master
it: Principale

en: Revision translation affected
it: Traduzione della revisione interessata

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
it: Indica se l'ultima modifica di una traduzione fa riferimento alla revisione attuale.

en: @date by @username
it: @date da @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni
