Flags (8.x-1.0-beta2) - en to bn translation catalogue (83 entries)

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Egypt
bn: মিশর

en: Namibia
bn: নামিবিয়া

en: Israel
bn: ইসরায়েল

en: Iran
bn: ইরান

en: New Zealand
bn: নিউজিল্যান্ড

en: Cuba
bn: কিউবা

en: Brazil
bn: ব্রাজিল

en: Chile
bn: চিলি

en: Paraguay
bn: প্যারাগুয়ে

en: Jamaica
bn: জামাইক্যা

en: Japan
bn: জাপান

en: Libya
bn: লিবিয়া

en: Poland
bn: পোল্যান্ড

en: Portugal
bn: পর্তুগাল

en: Singapore
bn: সিঙ্গাপুর

en: Turkey
bn: তুর্কি

en: Germany
bn: জার্মানী

en: Afghanistan
bn: আফগানিস্তান

en: Albania
bn: আলবেনিয়া

en: Algeria
bn: আলজেরিয়া

en: Antarctica
bn: এন্টার্কটিকা

en: Bangladesh
bn: বাংলাদেশ

en: Barbados
bn: বারবাডোস

en: Belgium
bn: বেলজিয়াম

en: Bhutan
bn: ভূটান

en: Finland
bn: ফিনল্যান্ড

en: France
bn: ফ্রান্স

en: Haiti
bn: হাইতি

en: Honduras
bn: হন্ডুরাস

en: Iceland
bn: আইসল্যান্ড

en: India
bn: ভারত

en: Indonesia
bn: ইন্দোনেশিয়া

en: Iraq
bn: ইরাক

en: Ireland
bn: আয়ারল্যান্ড

en: Italy
bn: ইতালি

en: Jordan
bn: জর্ডান

en: Kazakhstan
bn: কাজাখাস্তান

en: Kenya
bn: কেনিয়া

en: Kuwait
bn: কুয়েত

en: Latvia
bn: লাতভিয়া

en: Lithuania
bn: লিথুনিয়া

en: Luxembourg
bn: লুক্সেমবার্গ

en: Madagascar
bn: মাদাগাস্কার

en: Malaysia
bn: মালয়েশিয়া

en: Malta
bn: মাল্টা

en: Mexico
bn: মেক্সিকো

en: Mongolia
bn: মঙ্গোলিয়া

en: Morocco
bn: মরক্কো

en: Nepal
bn: নেপাল

en: Netherlands
bn: নেদারল্যান্ড

en: Nigeria
bn: নাইজেরিয়া

en: North Korea
bn: উত্তর কোরিয়া

en: Pakistan
bn: পাকিস্তান

en: Papua New Guinea
bn: পাপুয়া নিউ গিনি

en: Peru
bn: পেরু

en: Philippines
bn: ফিলিপাইন

en: Qatar
bn: কাতার

en: Russia
bn: রাশিয়া

en: Saudi Arabia
bn: সৌদি আরব

en: South Africa
bn: দক্ষিণ আফ্রিকা

en: Spain
bn: স্পেন

en: Sri Lanka
bn: শ্রীলংকা

en: Sudan
bn: সুদান

en: Sweden
bn: সুইডেন

en: Switzerland
bn: সুইজারল্যান্ড

en: United Arab Emirates
bn: সংযুক্ত আরব আমিরাত

en: United Kingdom
bn: যুক্তরাজ্য

en: United States
bn: যুক্তরাষ্ট্র

en: Uruguay
bn: উরুগুয়ে

en: Uzbekistan
bn: উজবেকিস্তান

en: Yemen
bn: ইয়েমেন

en: Zimbabwe
bn: জিম্বাবুয়ে

en: Arabic
bn: আরবী

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Fiji
bn: ফিজি

en: Falkland Islands
bn: ফকল্যান্ড দ্বীপপুঞ্জ

en: South Korea
bn: দক্ষিণ কোরিয়া

en: Jersey
bn: জার্সি

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Ivory Coast
bn: আইভরী কোস্ট
