Flags (8.x-1.0-beta4) - en to cy translation catalogue (84 entries)

en: Language
cy: Iaith

en: Edit
cy: Golygu

en: Country
cy: Gwlad

en: Save
cy: Cadw

en: Egypt
cy: yr Aifft

en: New Zealand
cy: Seland Newydd

en: Tonga
cy: Tongeg

en: Brazil
cy: Brasil

en: Japan
cy: Siapan

en: Poland
cy: Gwlad Pwyl

en: Portugal
cy: Portiwgal

en: Turkey
cy: Twrci

en: Germany
cy: yr Almaen

en: American Samoa
cy: Samoa Americanaidd

en: Antigua and Barbuda
cy: Antigua a Barbuda

en: Argentina
cy: yr Ariannin

en: Australia
cy: Awstralia

en: Austria
cy: Awstria

en: Belarus
cy: Belarws

en: Belgium
cy: Gwlad Belg

en: Bosnia and Herzegovina
cy: Bosnia a Hercegovina

en: Bulgaria
cy: Bwlgaria

en: Cameroon
cy: Camerŵn

en: Cape Verde
cy: Cabo Verde

en: Cayman Islands
cy: Ynysoedd Cayman

en: Central African Republic
cy: Gweriniaeth Canolbarth Affrica

en: China
cy: Tseina

en: Cook Islands
cy: Ynysoedd Cook

en: Czech Republic
cy: Gweriniaeth Tsiec

en: Denmark
cy: Denmarc

en: Dominican Republic
cy: Gweriniaeth Dominicanaidd

en: Equatorial Guinea
cy: Guinea Gyhydeddol

en: Faroe Islands
cy: Ynysoedd Ffaro

en: Finland
cy: y Ffindir

en: France
cy: Ffrainc

en: French Polynesia
cy: Polynesia Ffrengig

en: Greece
cy: Groeg

en: Greenland
cy: Yr Ynys Las

en: Hungary
cy: Hwngari

en: Iceland
cy: Gwlad yr Iâ

en: Iraq
cy: Irac

en: Ireland
cy: Iwerddon

en: Italy
cy: yr Eidal

en: Lebanon
cy: Libanus

en: Luxembourg
cy: Lwcsembwrg

en: Mexico
cy: Mecsico

en: Morocco
cy: Moroco

en: Mozambique
cy: Mosambic

en: Nauru
cy: Nawrŵeg

en: Netherlands
cy: yr Iseldiroedd

en: North Korea
cy: Gogledd Corea

en: Norway
cy: Norwy

en: Palau
cy: Palaw

en: Papua New Guinea
cy: Papua Guinea Newydd

en: Russia
cy: Rwsia

en: Slovakia
cy: Slofacia

en: Slovenia
cy: Slofenia

en: Solomon Islands
cy: Ynysoedd Solomon

en: South Africa
cy: De Affrica

en: Spain
cy: Sbaen

en: Switzerland
cy: y Swisdir

en: Thailand
cy: Gwlad Thai

en: Trinidad and Tobago
cy: Trinidad a Thobago

en: Turks and Caicos Islands
cy: Ynysoedd Turks a Caicos

en: Ukraine
cy: yr Iwcrain

en: United Arab Emirates
cy: Emiradau Arabaidd Unedig

en: United Kingdom
cy: Deyrnas Unedig

en: United States
cy: Unol Daleithiau

en: Wallis and Futuna
cy: Wallis a Futuna

en: Arabic
cy: Arabaidd

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Fiji
cy: Ffijïeg

en: Falkland Islands
cy: Ynysoedd Falkland

en: South Korea
cy: De Corea

en: Saint Vincent and the Grenadines
cy: Saint Vincent a'r Grenadines

en: British Virgin Islands
cy: Ynysoedd Virgin Prydeinig

en: Vietnam
cy: Fiet Nam

en: Output format
cy: Fformat allbwn

en: Western Sahara
cy: Gorllewin Sahara

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Ivory Coast
cy: Côte d'Ivoire

en: Isle of Man
cy: Ynys Manaw

en: Saint Pierre and Miquelon
cy: Saint Pierre a Miquelon

en: Tamil
cy: Tamileg
