Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha11) - en to oc translation catalogue (53 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Comments
oc: Comentaris

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Summary
oc: Resumit

en: View
oc: Veire

en: Manage
oc: Gerir

en: Event
oc: Eveniment

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Post
oc: Postar

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Events
oc: Eveniments

en: Level
oc: Nivèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Topic
oc: Subjècte

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Apply
oc: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Renderer
oc: Motor de rendu

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -

en: Master
oc: Maître
