Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha12) - en to mr translation catalogue (33 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Summary
mr: संक्षेप

en: View
mr: बघा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Post
mr: लेख

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Authored by
mr: लेखक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Topic
mr: विषय

en: Admin
mr: व्यवस्थापक
