Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha16) - en to fi translation catalogue (81 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Comments
fi: Kommentit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: none
fi: ei yhtään

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: View
fi: Näytä

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Location
fi: Sijainti

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Code
fi: Koodi

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Topic
fi: Aihe

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Search fields
fi: Hakukentät

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: User Profile
fi: Käyttäjäprofiili

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Apply
fi: Käytä

en: Join group
fi: Liity ryhmään

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Last comment author
fi: Viimeisimmän kommentin kirjoittaja

en: Comment count
fi: Kommenttien lukumäärä

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Event Date
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Renderer
fi: Renderöijä

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Group content
fi: Ryhmän sisältö

en: Master
fi: Isäntä

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Create @type
fi: Luo @type

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
fi: Valitse kentät joista haetaan käytettäessä automaattisesti täydentyvää kenttää.

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
fi: Palauttaa tulokset PHP joukkona etikettejä ja suoritettuja rivejä.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
