Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha19) - en to da translation catalogue (85 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Comments
da: Kommentarer

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: none
da: ingen

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: Manage
da: Administration

en: Event
da: Begivenhed

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Post
da: Indlæg

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Module
da: Modul

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Location
da: Lokation

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Code
da: Kode

en: Calendar
da: Kalender

en: Events
da: Begivenheder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Topic
da: Emne

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Search fields
da: Søgefelter

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: User Profile
da: Brugerprofil

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Webform
da: Webformular

en: Apply
da: Udfør

en: Join group
da: Tilmeld gruppe

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Discussion
da: Diskussion

en: Admin
da: Administration

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Last comment author
da: Forfatter af seneste kommentar

en: Comment count
da: Kommentarantal

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Current revision
da: Nuværende version

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Asc
da: Stigende

en: Create @type
da: Opret @type

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
da: Vælg de felter som autocomplete widget skal søge i.

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
da: Returnerer resultater som en PHP-array af labels og renderede rækker.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
