Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha22) - en to fa translation catalogue (64 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: none
fa: هیچ

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: Manage
fa: مدیریت

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Post
fa: پست

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Code
fa: کد

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Topic
fa: موضوع

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Search fields
fa: فیلدهای جستجو

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Apply
fa: تایید

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Admin
fa: مدیر

en: Comment count
fa: تعداد دیدگاه‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: ارجاع موجودیت
