Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha29) - en to sv translation catalogue (84 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Link
sv: Länk

en: none
sv: ingen

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: View
sv: Visa

en: Section
sv: Sektion

en: Manage
sv: Hantera

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Post
sv: Inlägg

en: Page
sv: Sida

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Code
sv: Kod

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Topic
sv: Ämne

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Search fields
sv: Sökfält

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: User Profile
sv: Användarprofil

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Apply
sv: Applicera

en: Join group
sv: Gå med i grupp

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Admin
sv: Administrera

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: Last comment author
sv: Senaste kommentarens författare

en: Comment count
sv: Antal kommentarer

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Group content
sv: Gruppinnehåll

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: Create @type
sv: Skapa @type

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
sv: Välj fältet/fälten som skall sökas igenom vid användning av den automatiskt kompletterande gränssnittskomponenten.

en: Text value
sv: Textvärde

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en:  - Select -
sv:  - Välj -
