Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha33) - en to hr translation catalogue (59 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Comments
hr: Komentari

en: Last updated
hr: Posljednje osvježenje

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Link
hr: Poveznica

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Summary
hr: Sažetak

en: View
hr: Pregled

en: Section
hr: Sekcija

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Post
hr: Članak (Post)

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Roles
hr: Uloge

en: Comment
hr: Komentar

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Code
hr: Kôd

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Topic
hr: Tema

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Last comment author
hr: Autor posljednjeg komentara

en: Comment count
hr: Broj komentara

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: - Select a value -
hr: - Izaberite vrijednost -

en: Asc
hr: Uzlazno
