FlexField (2.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: One
tr: Bir

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: Add another
tr: Başka ekle

en: Inline
tr: Satır içi

en: Table
tr: Tablo

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Template
tr: Şablon

en: Hidden
tr: Gizli

en: Key
tr: Anahtar

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Above
tr: Üstte

en: Three
tr: Üç

en: About
tr: Hakkında

en: Output
tr: Çıktı

en: HTML List
tr: HTML Liste

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Stacked
tr: Yığılı

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Allowed values list: invalid input.
tr: İzin verilen değerler listesi: geçersiz girdi.

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.
