FlexField (2.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: One
it: Una

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Text
it: Testo

en: Inline
it: In linea

en: Table
it: Tabella

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: Hidden
it: Nascosto

en: Key
it: Chiave

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Above
it: Sopra

en: Two
it: Due

en: Three
it: Tre

en: About
it: Informazioni

en: Output
it: In uscita

en: HTML List
it: Lista HTML

en: The maximum length of the field in characters.
it: Numero massimo di caratteri del campo.

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Four
it: Quattro

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Allowed values list: invalid input.
it: Elenco di valori consentiti: inserimento non valido.

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.

en: Visually Hidden
it: Visivamente nascosto
