FlexField (2.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Remove
ru: Удалить

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Required
ru: Обязательно

en: Settings
ru: Настройки

en: One
ru: Один

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Text
ru: Текст

en: Add another
ru: Добавить еще

en: Inline
ru: В линию

en: Maximum
ru: Максимум

en: Table
ru: Таблица

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Integer
ru: Целое число

en: Template
ru: Шаблон

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Key
ru: Ключ

en: Select list
ru: Список выбора

en: Above
ru: Сверху

en: Decimal
ru: Десятичное число

en: Float
ru: Число с плавающей точкой

en: Minimum
ru: Минимум

en: The number of digits to the right of the decimal.
ru: Количество цифр после запятой.

en: Two
ru: Два

en: Three
ru: Три

en: About
ru: Информация

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: Output
ru: Вывод

en: List Type
ru: Тип списка

en: Checkbox
ru: Флажок

en: HTML List
ru: HTML список

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ru: Минимальное значение поля. Если ограничение вводить не нужно, то оставьте это поле незаполненным.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ru: Максимальное значение поля. Если ограничение вводить не нужно, то оставьте это поле незаполненным.

en: Four
ru: Четыре

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Allowed values list: invalid input.
ru: Список допустимых значений: неверный ввод.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: Visually Hidden
ru: Визуально скрыт

[ctx: decimal places]
en: Scale
ru: Порядок
