FlexField (2.0.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Weight
uk: Вага

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: One
uk: Один

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Text
uk: Текст

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Maximum
uk: Максимум

en: Table
uk: Таблиця

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Integer
uk: Ціле число

en: Template
uk: Шаблон

en: Hidden
uk: Приховано

en: Key
uk: Ключ

en: Select list
uk: Список вибору

en: Above
uk: Зверху

en: Decimal
uk: Десяткове

en: Float
uk: Плаваюча кома

en: Minimum
uk: Мінімум

en: The number of digits to the right of the decimal.
uk: Кількість цифр праворуч від знаку десяткового дробу.

en: Two
uk: Два

en: Three
uk: Три

en: About
uk: Про модуль

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: Output
uk: Вивід

en: List Type
uk: Тип списку

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: HTML List
uk: Список HTML

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
uk: Найменше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо мінімуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
uk: Найбільше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо максимуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: Four
uk: Чотири

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Allowed values list: invalid input.
uk: Список дозволених значень: хибне введення.

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: Visually Hidden
uk: Візуально приховано

[ctx: decimal places]
en: Scale
uk: Порядок
