FlexField (2.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Weight
ar: الوزن

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Text
ar: نص

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Table
ar: جدول

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Template
ar: القالب

en: Hidden
ar: مخفي

en: Key
ar: المفتاح

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Above
ar: أعلاه

en: Decimal
ar: عدد عشري

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: The number of digits to the right of the decimal.
ar: عدد الأرقام بعد الفاصلة.

en: Three
ar: ثلاثة

en: About
ar: حول

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ar: أدنى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أدنى.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ar: أقصى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أقصى.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Allowed values list: invalid input.
ar: قائمة القيم المسموح بها: إدخال غير صحيح.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.
