FlexField (2.0.0-beta1) - en to cs translation catalogue (36 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Remove
cs: Odstranit

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Weight
cs: Váha

en: Required
cs: Povinné

en: Settings
cs: Nastavení

en: One
cs: Jeden

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Add another
cs: Přidat další

en: Table
cs: Tabulka

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Template
cs: Šablona

en: Hidden
cs: Skryté

en: Key
cs: Klíč

en: Select list
cs: Seznam

en: Above
cs: Nad

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Two
cs: Dva

en: Three
cs: Tři

en: About
cs: Popis

en: HTML List
cs: HTML seznam

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
cs: Minimální hodnota povolená v tomto poli. Nechte prázdné, pokud si nepřejete nastavit žádné minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
cs: Maximální hodnota povolená v tomto poli. Nechte prázdné, pokud si nepřejete nastavit žádné maximum.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Allowed values list: invalid input.
cs: Povolený seznam hodnot: neplatný vstup.

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.

en: Visually Hidden
cs: Skrytý vizuálně

[ctx: decimal places]
en: Scale
cs: Rozsah
