FlexField (2.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Remove
da: Fjern

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: One
da: En

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Text
da: Tekst

en: Inline
da: Integreret

en: Maximum
da: Maksimum

en: Table
da: Tabel

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Integer
da: Heltal

en: Template
da: Skabelon

en: Hidden
da: Skjult

en: Key
da: Nøgle

en: Select list
da: Valgliste

en: Above
da: Ovenover

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Float
da: Kommatal

en: The number of digits to the right of the decimal.
da: Antal cifre til højre for kommaet.

en: Two
da: To

en: Three
da: Tre

en: About
da: Om

en: Radios
da: Radioknapper

en: HTML List
da: HTML liste

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
da: Den mindste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
da: Den højeste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et maksimum.

en: Four
da: Fire

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Allowed values list: invalid input.
da: Liste af tilladte værdier: Ugyldigt input.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Visually Hidden
da: Skjult visuelt

[ctx: decimal places]
en: Scale
da: Skalér
