FlexField (2.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (31 entries)

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Remove
he: הסרה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Weight
he: משקל

en: Required
he: נדרש

en: Settings
he: הגדרות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Text
he: טקסט

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Maximum
he: מקסימום

en: Table
he: טבלה

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Integer
he: שלם

en: Hidden
he: מוסתר

en: Key
he: מפתח

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Above
he: מעל

en: Decimal
he: דצימלי

en: Float
he: צף

en: Minimum
he: מינימום

en: The number of digits to the right of the decimal.
he: מספר הספרות מימין לנקודה.

en: About
he: אודות

en: Radios
he: תיבות סימון, רדיו

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: HTML List
he: רשימת HTML

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title
