FlexField (2.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Remove
fr: Retirer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: One
fr: Un

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Text
fr: Texte

en: Add another
fr: En ajouter un(e) autre

en: Inline
fr: En ligne

en: Table
fr: Tableau

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: Integer
fr: Entier

en: Template
fr: Gabarit

en: Hidden
fr: Caché

en: Key
fr: Clef

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Above
fr: Au-dessus

en: Decimal
fr: Décimal

en: Float
fr: Réel (Float)

en: The number of digits to the right of the decimal.
fr: Nombre de chiffres à la droite du marqueur décimal.

en: Two
fr: Deux

en: Three
fr: Trois

en: About
fr: À propos

en: Radios
fr: Boutons radios

en: Output
fr: Sortie

en: List Type
fr: Type de liste

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: HTML List
fr: Liste HTML

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
fr: La valeur minimale qui doit être autorisée dans ce champ. Laisser vide pour ne pas imposer de minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
fr: La valeur maximale qui doit être autorisée dans ce champ. Laisser vide pour ne pas imposer de maximum.

en: Stacked
fr: Empilé

en: Four
fr: Quatre

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Allowed values list: invalid input.
fr: Liste des valeurs autorisées : entrée invalide.

en: %name: may not be longer than @max characters.
fr: %name : ne peut dépasser @max caractères.

en: Visually Hidden
fr: Non affiché

[ctx: decimal places]
en: Scale
fr: Précision
