FlexField (2.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Weight
hu: Súly

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: One
hu: Egy

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Text
hu: Szöveg

en: Add another
hu: Másik hozzáadása

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Table
hu: Táblázat

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Integer
hu: Egész szám

en: Template
hu: Sablon

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Key
hu: Kulcs

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Above
hu: Felette

en: Decimal
hu: Decimális

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Two
hu: Kettő

en: Three
hu: Három

en: About
hu: Leírás

en: Radios
hu: Választógombok

en: Output
hu: Kimenet

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: HTML List
hu: HTML lista

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hu: A legkisebb megengedett érték a mezőben. Üresen hagyandó, ha nincs alsó korlát.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hu: A mező legnagyobb megengedett értéke. Üresen hagyva nincs korlátozás.

en: Stacked
hu: Halmozott

en: Four
hu: Négy

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Allowed values list: invalid input.
hu: Engedélyezett értékek listája: érvénytelen adatbevitel.

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: Visually Hidden
hu: Vizuálisan rejtett

[ctx: decimal places]
en: Scale
hu: Skála

en: There are no items yet. Add an item.
hu: Még nincsenek elemek. Egy elem hozzáadása.
