FlexField (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Text
id: Teks

en: Add another
id: Tambah lainnya

en: Inline
id: Sebaris

en: Table
id: Tabel

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Key
id: Kunci

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Above
id: Di atas

en: About
id: Tentang

en: HTML List
id: Daftar HTML

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Allowed values list: invalid input.
id: Daftar nilai yang diizinkan: masukan tidak sah.

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.

en: Visually Hidden
id: Tersembunyi secara visual
