FlexiStyle (1.2.5) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Register
tr: Kaydol

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: 1 Hour
tr: 1 Saat

en: Icons
tr: İkonlar

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: mobile
tr: mobil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: wide
tr: geniş

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Header Settings
tr: Üst bilgi ayarları

en: Footer Settings
tr: Altbilgi Ayarlarını gizle.

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: narrow
tr: dar

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
tr: Kayıtlı e-posta adresinize parola sıfırlama yönergeleri gönderilecek.

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git

en: Search form (narrow)
tr: Arama formu (dar)
