Flexible Access (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público(a)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: installed
pt: instalado

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Text
pt: Texto

en: Community
pt: Comunidade

en: Information
pt: Informações

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Member
pt: Membro

en: Dependency
pt: Dependência

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro durante o processamento de @operation com os argumentos: @args
