Flexible Views (2.0.4) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: None
uk: Немає

en: Field
uk: Поле

en: Views
uk: Види

en: Separator
uk: Розділювач

en: Filter
uk: Фільтр

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Columns
uk: Колонки

en: Default order
uk: Базова послідовність

en: About
uk: Про модуль

en: Column
uk: Колонка

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: sort by @s
uk: критерій впорядкування: @s

en: Override normal sorting if click sorting is used
uk: Змінити звичайне сортування, якщо можна сортувати клацанням

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
uk: Увімкнути "прикріплені" заголовки таблиц в стилі Drupal (Javascript)

en: Available Columns
uk: Доступні колонки

en: Show the empty text in the table
uk: Показувати порожній текст в таблиці

en: Hide empty columns
uk: Приховати порожні колонки

en: Hide empty column
uk: Приховати порожній стовпчик

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Caption for the table
uk: Заголовок таблиці

en: Summary title
uk: Заголовок резюме

en: Table description
uk: Опис таблиці

en: Columns name
uk: Назва колонок

en: Columns info
uk: Інформація про колонки

en: Column info
uk: Інформація про колонку
