Flexible Views (2.0.4) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: None
ro: Nimic

en: Field
ro: Câmp

en: Views
ro: Vizualizări

en: Filter
ro: Filtru

en: Sortable
ro: Sortabil

en: Align
ro: Aliniere

en: Columns
ro: Coloane

en: Default order
ro: Ordinea predefinită

en: About
ro: Despre

en: Column
ro: Coloană

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: sort by @s
ro: sortare @s

en: Override normal sorting if click sorting is used
ro: Suprascrie sortarea normală dacă sortarea este utilizată

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ro: Activare stil Drupal "lipicios" pentru antete tabel (Javascript)

en: Show the empty text in the table
ro: Arată textul gol în tabel

en: Hide empty columns
ro: Ascunde coloanele goale

en: Hide empty column
ro: Ascundeți coloana goală

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Caption for the table
ro: Legenda tabelului

en: Summary title
ro: Titlu rezumat

en: Table description
ro: Descriere tabel

en: Columns name
ro: Nume coloane

en: Columns info
ro: Informații coloane

en: Column info
ro: Informații coloană
