Flexible Views (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: None
id: Tiada

en: Field
id: Bidang

en: Views
id: View

en: Separator
id: Pemisah

en: Filter
id: Saring

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: Align
id: Ratakan

en: Columns
id: Kolom

en: Default order
id: Urutan standar

en: About
id: Tentang

en: Column
id: Kolom

en: Default sort
id: Urutan baku

en: sort by @s
id: urutkan berdasarkan @s

en: Override normal sorting if click sorting is used
id: Membatalkan penyortiran normal jika penyortiran menggunakan klik digunakan

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
id: Aktifkan header tabel model Drupal "sticky" (Javascript)

en: Show the empty text in the table
id: Tampilkan teks kosong di dalam tabel

en: Hide empty column
id: Sembunyikan kolom kosong
