Flexible Views (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: None
tr: Hiçbiri

en: Field
tr: Alan

en: Views
tr: Görünümler

en: Separator
tr: Ayraç

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Align
tr: Hizalama

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Default order
tr: Öntanımlı sıralama

en: About
tr: Hakkında

en: Column
tr: Sütun

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: Override normal sorting if click sorting is used
tr: Tıklayarak sıralama kullanılırsa normal sıralamayı geçersiz kıl

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
tr: Drupal tarzı "yapışkan" (sticky)  tablo başlıklarına (JavaScript) izin ver

en: Show the empty text in the table
tr: Tabloda boş metni göster

en: Hide empty columns
tr: Boş sütunları gizle

en: Hide empty column
tr: Boş sütunu gizle

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Caption for the table
tr: Tablonun başlığı

en: Summary title
tr: Özet başlığı

en: Table description
tr: Tablo açıklaması

en: Columns name
tr: Sütun adı

en: Columns info
tr: Sütun bilgileri

en: Column info
tr: Sütun bilgileri
