Flexible weather API (2.0.0) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Template
fr: Gabarit

en: City
fr: Ville

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: to
fr: à

en: API key
fr: Clé d'API

en: Base URL
fr: URL de base

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Consumer key
fr: Clé du client

en: Consumer secret
fr: Clé secrète du client

en: Wind
fr: Vent

en: Updated time
fr: Date de mise à jour

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
