Flexiform (2.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Pages
ar: الصفحات

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Response
ar: الجواب

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Path
ar: المسار

en: Region
ar: المنطقة

en: Component
ar: عنصر

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Operation
ar: عملية

en: Entity
ar: الكيان

en: Plugin settings
ar: إعدادات البرنامج الملحق

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Rule
ar: قاعدة

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: Provide a password for the new account in both fields.
ar: أدخل كلمة مرور للحساب الجديد في كلا الخانتين.

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Entities
ar: الكيانات

en: Current password
ar: كلمة المرور الحالية

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Label display for @title
ar: التسمية المعروضة لـ @title

en: Parents for @title
ar: أصل @title

en: Entity label
ar: عنوان الوحدة

en: Remove @title
ar: إزالة @title

en: Context assignments
ar: تعيينات السياق
