Flexiform (2.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Pages
fi: Sivut

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Response
fi: Vastaus

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Path
fi: Polku

en: Region
fi: Alue

en: Component
fi: Komponentti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Rules
fi: Säännöt

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Save Configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Plugin settings
fi: Lisäosan asetukset

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Rule
fi: Sääntö

en: Bundle
fi: Paketti

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: Provide a password for the new account in both fields.
fi: Anna uuden käyttäjätilin salasana molempiin kenttiin.

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Entities
fi: Entiteetit

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Current password
fi: Nykyinen salasana

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Label display for @title
fi: Etiketti kentälle @title

en: Parents for @title
fi: Kentän @title isännät

en: The entity type.
fi: Entiteetin tyyppi.

en: Entity id
fi: Entiteetin ID

en: Add Entity
fi: Lisää entiteetti

en: Custom Text
fi: Kustomoitu teksti

en: Entity label
fi: Entiteetin etiketti

en: Plugin for @title
fi: Lisäosa @title'lle

en: Remove @title
fi: Poista @title

en: Context assignments
fi: Kontekstien käyttö

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
fi: Oikeamuotoinen sähköpostiosoite. Järjestelmä lähettää kaikki sähköpostiviestit tähän osoitteeseen. Osoitetta ei julkaista ja sitä käytetään vain jos tarvitset uuden salasanan tai pyydät lähettämään tiedotteita tai ilmoituksia sähköpostitse.

[ctx: Plural]
en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
fi: Monet erikoismerkit ovat sallittuja, kuten välilyönti, piste (.), yhdysmerkki (-), lainausmerkki ('), alaviiva (_) ja @-merkki.
