Flexiform (2.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Pages
ur: صفحات

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enabled
ur: فعال

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Path
ur: پاتھ

en: Region
ur: علاقہ

en: Component
ur: جزو

en: ID
ur: شناخت

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Context assignments
ur: سیاق و سباق کی تفویض
