Flexiform (2.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Response
fa: پاسخ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Path
fa: مسیر

en: Region
fa: ناحیه

en: Component
fa: جزء

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Operation
fa: عملکرد

en: Rules
fa: قوانین

en: Entity
fa: عنصر

en: Plugin
fa: افزونه

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Rule
fa: قانون

en: Bundle
fa: بسته

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Provide a password for the new account in both fields.
fa: یک گذرواژه برای حساب جدید در هر دو فیلد بنویسید.

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Current password
fa: گذرواژه کنونی

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Label display for @title
fa: نمای برچسب برای @title

en: Parents for @title
fa: والدهای %title

en: Entity id
fa: شناسه عنصر

en: Context assignments
fa: تکالیف زمینه
