Flexiform (2.0.0-alpha4) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Forms
is: Form

en: Pages
is: Síður

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Path
is: Slóð

en: Region
is: Svæði

en: Component
is: Íhlutur

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Rules
is: Reglur

en: - Select -
is: - Velja -

en: Rule
is: Regla

en: Provide a password for the new account in both fields.
is: Skrifaðu lykilorð fyrir nýja aðganginn í báða reitina.

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
is: Staðfest netfang. Allur tölvupóstur úr kerfinu verður sendur á þetta netfang. Netfangið er ekki opinbert og er aðeins notað ef þú þarft að fá nýtt lykilorð eða óskar að fá ákveðnar fréttir eða tilkynningar í tölvupósti.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
is: Nokkrir sérstafir eru leyfðir, m.a. bil, punktur (.), áherslustrik (-), úrfellingakomma ('), undirstrik (_) og @ merkið.
