Flexiform (8.x-1.0-alpha4) - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Response
sv: Svar

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Path
sv: Sökväg

en: Component
sv: Komponent

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Redirect
sv: Omdirigera

en: Page Title
sv: Sidtitel

en: Operation
sv: Funktion

en: Ajax
sv: AJAX

en: Rules
sv: Regler

en: Entity
sv: Objekt

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Plugin settings
sv: Inställningar för insticksprogram

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Provide a password for the new account in both fields.
sv: Ange ett lösenord för det nya kontot i båda fälten.

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Entities
sv: Objekt

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Current password
sv: Nuvarande lösenord

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Label display for @title
sv: Visningsetikett för @title

en: Parents for @title
sv: Ovanliggande för @title

en: The entity type.
sv: Objektstypen.

en: Entity id
sv: ID-nummer för objekt

en: Custom Text
sv: Anpassad text

en: Plugin for @title
sv: Insticksprogram för @title

en: Remove @title
sv: Tag bort @title

en: Context assignments
sv: Tilldelning av sammanhang

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
sv: En giltig e-postadress. All e-post från systemet kommer skickas till denna adress. E-postadressen kommer inte synas offentligt och kommer enbart användas när du vill ta emot ett nytt lösenord, vissa nyheter eller meddelanden via e-post.

en: Region for @title
sv: Region för @title

[ctx: Plural]
en: Disabled
sv: Ej aktiverade

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
sv: Krävs om du vill ändra %mail eller %pass nedan. <a href=":request_new_url" title="Skicka instruktioner om lösenordsåterställning via e-post.">Återställ ditt lösenord</a>.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
sv: Flera specialtecken är tillåtna, inklusive mellanslag, punkt (.), bindestreck (-), apostrof ('), understreck (_) och @-tecknet.
