FlexiStyle Bootstrap (1.0.2) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: Featured
id: Pilihan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
